Önemli Açıklama

Sitemde yer alan bilgileri kullanmak, alıntı yapmak veya uygulamak istiyorsanız burada yer alan şartları mutlaka okumalısınız. Burada yer alan yazılar yasal gerekliliğin karşılanması amacı ile yazılmıştır.

Sitemde yer alan bilgilerin başka yerlerde yayınlanması ve alıntı yapılması ile ilgili koşullar

Sitemde birçok başlık altında birçok değişik bilgi bulunmaktadır.

  • Çoğu şahsi ilgi alanımdır, tarafımdan hazırlanmış, kopyala yapıştır yapılmamış özgün çalışmalardır.

Alıntı yapmak veya kendi sitenizde yayınlamak isterseniz mutlaka www.evrencomert.com'dan alındığını belirtmeli ve link vermelisiniz. Şahsıma ait olan içerikler yayınlanma tarihi itibariyle kayıt altındadır. Atıfta bulunmadan yayınlanması durumunda özgün içeriğim olduğunu ispat edecek tescil işlemi yapılmıştır.

  • Bilgilerin bir kısmı da internet'ten toplanan yüzlerce listenin kategorize edilmesi/ elenmesi / birleştirilmesi / standart bir formata sokulması yolu ile oluşturulmuştur.

Kimseye ait veya özgün bir çalışma niteliğinde değillerdir. Herkese açık bilgilerdir. Ancak sadece www.evrencomert.com'da bu hacim ve kapsamda bulunabilecek listelerdir. İsterseniz internet'te yer alan parça parça bilgileri kullanabilirsiniz. Tarafımdan düzenlenen kapsamlı listelerin kullanımı için yine adres ve link vermeniz gereklidir.

Örn: Neden gereklidir, ve ben (kendim) nasıl yapıyorum gibi sorularınız için... Örneğin, sitemde yer alan gıda katkı malzemeleri bölümü gıdaraporu isimli siteden alınmıştır. Gıda katkı maddeleri binlerce farklı sitede listelenmektedir, ancak gıdaraporu ekibi bu listeleri birleştirmiş ve düzenlemiştir. O nedenle sitemde yer alan ilgili sayfada insanların emeklerine saygısızlık etmeyerek linki ve referansı gerektiği şekilde verdim. Kısacası BENDE GEREKEN SAYGIYI GÖSTERİYORUM, sadece sizlerden istemiyorum.
  • Alıntı yapılması konusunda serbest olan bölümler

Kimseye ait olmayan, bir araya getirilmesi veya hazırlanması için çok yoğun bir emek gerekmeyen bütün bölümlerden istediğiniz içeriği yayınlayabilirsiniz (örn: mizah, linkler,  fotoğraflar vb.)

  • Başkalarına ait içerikler

Tarafımdan link ve referansları verilmiş olan iller listesi, ülkeler listesi, coğrafya, gıda katkı maddeleri, belirli gün ve haftalar vb. içerikler şahsıma ait özgün çalışmalar değillerdir. Kullanmak isterseniz (tescil durumunu bilmiyorum ama en azından etik olarak) adres olarak sitemde de yer alan gerçek sahiplerine referans vermeniz daha doğru olacaktır.

Sitedeki bilgilerin uygulanmasına dair şartlar.

Sitemde yer alan bilgilerden, ister özgün çalışmam olsun ister referansı verilmiş alıntılar olsun, hiçbirisinin kullanımından doğacak sorun sıkıntı veya şikayetlerinizin muhattabı olmadığımı bildiririm. Bilgilerin doğruluğu ve sağlıklılığı konusunda son derece iddialıyım. Oldukça kaliteli bir içerik. Ancak, her zaman ufak hataların gözden kaçmış olması riski veya olası bir güncellemeden haberdar olunamama durumu vardır. Riskini alarak şahsi inisiyatifinizde kullanınız.

Neden bu açıklamayı yapma gereği duyuyorum. Sitede baştan savma tek bir içerik dahi yoktur. Birçok kaynağa nispeten çok daha tutarlı ve doğrudur ancak...

Konuyu açıklamak için basit bir örnek vermek gerekirse. Ülkelerin vize uygulamaları bölümünde X ülkesinin Türk'lerden vize istemediği yazıyordur. Ancak bu ülke uygulamalarını değiştirmiştir ancak benim haberim olmadığı için güncelleme olanağım olmamıştır. Bu durumda vize başvurusu yapmadan yola çıkıp sonrada aaa varmış diye ortada kalırsanız beni rahatsız etmeyin :)

Bir zahmet arayın sorun (yani içerikle ilgili ilgili merciden teyit alarak emin olun)

Umarım açıklayıcı olmuşumdur. Bu yazıyı yasal yükümlülük ve prosedür gereği yazıyor ve sitenin ana sayfasında ve diğer sayfaların en altında linkini vererek fırsatçıların başımı ağrıtmaması için gereken tedbiri alıyorum :)


Görüş öneri ve sorularınız için buraya
Sitedeki değişikliklerden haberdar olmak için ise buraya tıklayınız