Çocuğun Cinsiyeti

Evlat evlattır. Erkeği kızı olmaz ancak bazılarımız bu konuda çok hırslılar. Hırslı insanlar için de hacı hoca da dahil olmak üzere oldukça ilginç öneriler veriliyor. Tabiki neredeyse hiçbirisi fayda sağlamıyor, bilakis anneye, babaya ve doğacak çocuğa zarar veriyor.

Bu adet tek bizim ülkemize mahsus değil. Ben nette gezerken ilginç bir yazı buldum. Doğacak çocuğunun cinsiyeti konusunda takıntılı ailelere öneride bulunuyor. diyorki, "Madem birşeyler yapacaksınız, bari bilimsel olsun, bilim çocuk cinsiyeti için çalışmıyor ancak günümüze kadar edinilmiş bilimsel birikim size bu konuda bize yol gösterebilir" Nitekim göstermiş. Diyorki, birleşmeye kadar spermdeki erkek / dişi oranını değiştirmek için yapabileceğiniz şeyler var. Birleşmeden sonra ise hiçbir şansınız yok. Ne yaparsanız birleşmeye kadar.

Verilen bu önerileri size elimden geldiği kadar anlaşılır bir şekilde Türkçe'ye çevirdim. Tabi sadece öneri. Erkek çocuk istiyorsanız tablonun mavi, kız çocuk istiyorsanız tablonun kırmızı tarafında yer alan öneri ve açıklamaları dikkate alın. Önerilerin tamamı erkeklerin uygulaması içindir. Bayanları boşuna rahatsız etmeyin :)

 

ERKEK

KIZ

   

Beslenme

Potasyum ve sodyum oranı yüksek besinlerle beslenin. Örn: Kırmızı et, sosis, pirinç, hamur işi, taze sebze, meyve, özellikle muz, kahve, çay, meyva suyuKalsiyum ve magnezyum oranı yüksek besinlerle beslenin. Örn: Yumurta, yoğurt. Hamur işi ve taze sebze oranını azaltın.

Zamanlama

Tam yumurtladığınız gün ilişkiye girmelisiniz. Bu durumda genellikle yumurtaya ilk ulaşan erkek spermler olacaktır. Çünkü dişi spermlere göre daha hızlı hareket ederler.Yumurtlamada üç gün öncesine kadar ilişkiye girmelisiniz. Ama üç gün kala kesinlikle ilişkiden uzak durmalısınız. Çünkü üç gün içerisinde ortamın asidik olmasından dolayı erkek spermler ölecek ve yumurtlama tarihine büyük ölçüde dişi spermler kalacaktır.
Yumurtlama dönemi çok iyi hesaplanmalıdır. Ateşin biraz yükselmesi yumurtlama belirtisidir. Onun dışında takvim döngüsünü çok iyi araştırıp anlamanız gereklidir.

Sperm Sayısı

Çocuk yapmadan 3 ay önce ilişkiyi kesin ve sperm biriktirmeye başlayın. Tabi dayanabilirseniz :)Çocuk için cinsel birleşmeye girmeden önce en fazla bir günlük birikmiş sperminiz olsun.
Sperm sayısı da çocuğun cinsiyetini belirlemede son derece etkili bir yöntemmiş. Sanırım bu spermdeki erkek dişi oranından kaynaklanıyor. Uzun süre bekleyen sperm'deki erkek oranı yükseliyormuş..

Isı

Yumurtalıkları serin tutmak için boxer vb. bol iç çamaşırları giyinmeli, ılık suyla banyo yapmalıdır.Dar ve sıkı iç çamaşırları giyerek yumurtalıkları sıcak tutmalı ve sıcak suyla banyo yapmalıdır.
Erkekde yumurtalıkların serin olması erkek, sıcak olması ise dişi spermlerin üremesi için ideal bir ortam oluşturuyormuş.

Derinlik

Boşalma esnasında spermlerin derine bırakılması daha iyi olacaktır.Boşalmanın yüzeye yakın gerçekleşmesi, böylece spermlerin kat etmesi gereken yol uzatılmalıdır. Böylece dayanıksız erkek spermler yolda ölerek dişilere şans tanıyacaktır.
Erkek spermlerin süratli ancak uzun yol konusunda dişilerden daha dayanıksızdır. Böylece...

Görüş öneri ve sorularınız için buraya
Sitedeki değişikliklerden haberdar olmak için ise buraya tıklayınız