Alışveriş Siteleri

Benim için önemli bir kategori. İnternetten sıkça (şu sıralar para suyunu çekti ama) alışveriş yaparım. Kalite konusunda da çok takıntılıyım diyebilirim. Buradan sizlerle hem linkleri hemde tecrübelerimi paylaşmak istedim.

Jenerik Alışveriş ve Fiyat Arama Siteleri 

Bu iki site belirli periyotlarla tüm alışveriş sitelerini taramakta ve tespit ediln ürünler için en uygun fiyatı veren siteleri sıralamaktadır. En ucuzunu arıyorsanız bu siteler size nereye gitmeniz gerektiğini söyleyecektir.

www.akakce.com
www.ucuzu.com

 Kitap Satış Portalları 

En kaliteli (tabiki bana göre alışveriş sitesi
Bu güne kadar en az 20 alışverişim oldu. Biiyorsunuz önceden her türlü ürün bulunurdu. Sonradan malesef kitap dışındaki ürünlerin satışını durdurdular. ama tecrübe baki. Gerçekten çok iyiler, müşteriye çok saygılılar.
www.ideefixe.com

 

Referansı arkadaşımdan
benim hiç alışverişim olmadı ancak arkadaşım ortalama 2 yıldır bulamadığı kitapları sipariş ediyor. Sordum, 15 - 20 alışverişte hiç sorun yaşamamış.
www.kitapyurdu.com

 

Kitap satışının diğer büyük isimleri
www.pandora.com.tr
www.remzi.com.tr
www.selyayincilik.com

 Genel Alışveriş Siteleri

Sizi yolda bırakmaz
Ideefixe'nin teknoloji ürünleri satışını durdurması ardından çıktığım arayış sonunda buldum. Aradığınızda veya yazıştığınızda kısa sürede karşınızda bir muhatap bulabildiğiniz ender sitelerden. Fiyatlarıda oldukça iyi. Hatta daha ucuzunu bulursanız bildirin bizde indirelim diyorlar. Yolda bırakmaz.
www.netsiparis.com

 

Türkiye'nin Ebay'ı...
Aslında ebay'dan nefret ederim, öyle olmasını istemem ancak gerek bol flash reklamlı hantal sitesi, gerek diğer reklamları gerekse muazzam ürün çeşidi ve fiyatlarıyla öyle oldu bile... Olmazsa olmaz bir site ama birde ebay gibi görüntü kirliliğine düşkün olmasa...
www.gittigidiyor.com

 

Teknosa tarzı ama aynı değil :)
Hiç olmadık ürünleri olmayacak fiyatlara bulabileceğiniz ancak her zaman herşeyi bulmayı da bekleyemeyeceğiniz değişik bir site.
www.bimeks.com.tr

 

Oldukça eski ve bilindik bir portal
Hiç alışverişim olmadı
www.deppo.com

 

Alışveriş sitesi...  :)
Tek alışverişim oldu yeterli geldi, tekrar olurmu bilemiyorum?  :)
www.estore.com.tr

 

En eski alışveriş sitelerinden
2 alışveriş girişimim oldu. Tamamlamak nasip olmadı. Siteye baktığımda en geniş ürün çeşidine sahip site olduğunu görüyorum. Ama ürünler o kadar güzel ki kıyıp da gönderemiyorlar :)
www.hepsiburada.com

 

Büyüklerden...
Hiç alışverişim olmadı fikrim yok
www.hipernex.com

 

Bilgisayar odaklı
Hiç alışverişim olmadı
www.pcdepo.com

 

Güzel tasarımlı, bol çeşitli
Benim alışverişim olmadı ancak iyi referanslar veriyorlar. Birde, maket arıyorsanız en geniş stok burada (sanırım yani, öyle gördüm)
www.weblebi.com

 

Bunun da tasarımı güzel. fiyatlarım da oldukça iyi
Alışverişim olmadı henüz ama denemeyi düşünüyorum. Tasarımındaki sadeliği de çok sevdim.
www.koysepete.com

 


Görüş öneri ve sorularınız için buraya
Sitedeki değişikliklerden haberdar olmak için ise buraya tıklayınız